U okviru 25. kola ABA lige, Borac je u gostima savladao Split sa 86:74 (15:18, 28:18, 26:22, 17:16).

Čačani su bili izuzetno neefikasni u prvoj dionici, međutim ni Split nije briljirao, pa se na prvu pauzu otišlo sa 18:15 za domaćine. Izabranici Marka Marinovića su se potpuno razbudili u drugom kvartalu, u kome su postigli 28 poena, a nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 43:36 u njihovu korist.

Treća četvrtina je protekla u dosta dobroj napadačkoj raspoloženosti sa obje strane, a i u njoj su se bolje snašli košarkaši Borca, koji su u odlučujućih deset minuta ušli sa +11 (69:58), te su tu prednost uspjeli sačuvati i u konačnici slaviti sa 86:74.

Susret je obilježio Aleksa Novaković, koji je u redovima pobjedničke ekipe postigao 21 poen, a za tri je šutirao šest od osam. Na drugoj strani, istakao se Roko Leni Ukić sa 16 poena.

Borac je sada na omjeru od osam pobjeda i 17 poraza, a identičan učinak ima i njihov današnji protivnik. Cibona i Krka imaju po osam trijumfa i 16 negativnih rezultata, pa će borba za bijeg od pretposljednjeg mjesta do kraja biti veoma zanimljiva.