Borac

Rukometaši Borca i Gračanice odigrali su neriješeno 24:24 (12:14, 12:10) u pripremnoj utakmici za narednu sezonu.

Utakmica je odigrana u izuzetno teškim uslovima usljed velike vrućine, sparine i kondenzacije zbog koje je mnogo puta susret prekidan i brisana podloga.

Uvodnu prednost imali su rukometaši Borca, da bi serijom od 3:0 rukometaši Gračanice preuzeli inicijativu. Krajem prvog dijela došao je Borac do +2 (12:10). Vrijedi napomenuti da je najbolji pojedinac u ovim momentima bio mladi čuvar mreže crveno-plavih Lazar Bera.

Na odmor se otišlo pri vođstvu Borca od 14:12.

Borac, Borac remizirao u pripremnom meču sa Gračanicom

U drugom dijelu bolja igra domaćih rukometaša koji su u 39. minuti utakmice napravili seriju od 4:0 i tako došli do prednosti od 18:16.

Uslijedila je igra gol za gol, sa po jednom mini serijom sa dva vezana gola na obje strane pa je u 53. minuti rezultat bio 24:22.

Međutim, do kraja utakmice rukometaši Gračanice nisu uspjeli postići gol, a primili su dva, posljednji u 57. minuti.

Obje ekipe do kraja susreta imale su po dva napada da utakmicu riješe u svoju korist, ali sve je ostalo na neuspješnim pokušajima.

Završilo je najrealnije 24:24.