Borac siguran u Prijedoru

Borac je u okviru 11. kola Lige BiH kao gost savladao Prijedor-Spartak sa 78:64.

Banjalučani su stigli do svoje šeste pobjede iz 11 odigranih susreta, dok je Prijedorčanima ovo osmi poraz.

Gosti su odigrali napadački fantastičnu prvu četvrtinu, u kojoj su ubacili 30 poena, naspram protivničkih 17. Izabranici Zorana Kašćelana su zatim dodatno povećali vođstvo, pa je nakon 20 minuta igre rezultat glasio 52:27.

Prijedor-Spartak je u drugom poluvremenu uspio smanjiti zaostatak, ali ne i ozbiljnije ugroziti košarkaše Borca, koji su u konačnici slavili sa 78:64.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Amsal Delalić sa 17, a na drugoj strani se istakao Nemanja Stanković sa 16 poena.