borac

Rukometaši Borca savladali su Bosnu u Visokom rezultatom 26:23 u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je veoma neizvjesno i igralo se gol za gol. Borac je ostao bez mladog i talentovanog Amara Gračića koji je zbog povrede morao da napusti teren.

Na kraju poluvremena crveni karton dobio je Luka Perić jer je pogodio u lice protivničkog igrača. Na startu drugog poluvremena Stefan Miljković dobio je crveni karton zbog tri isključenja.

I pored svih problema u sastavu gosti iz Banjaluke uspjeli su da dođu do jako važne pobjede 26:23 i tako dođu do devete pobjede ove sezone i tako su ostali neporaženi u Premijer ligi Bosne i Herecegovine.

Mladi golman Berin Brkić je u drugom dijelu zaustavio nalet domaćih i sa šest odbrana prelomio meč. Luka Knežević je dao šest golova, Miloš Nježić i Vlado Draganić po pet, a Aleksandar Milićević četiri. Na drugoj strani najraspoloženiji je bio Mahir Burić sa pet.

Narednu utakmicu Borac će igrati protiv Maglaja, dok će Bosna gostovati Slogi Gornji Vakuf Uskoplje.