borac

Rukometaši Borca savladali su ekipu Krivaje rezultatom 31:21(14:12, 17:9) u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica je odigrana u dvorani “Centar” u Banjauci.

Utakmicu su bolje otvorili gostujući rukometaši koji su na startu došli do prednosti od 2:0 i 3:1. Od tog momenta izabranici Mirka Mikića uspjeli su doći do izjednačenja 3:3, a sredinom prvog poluvremena i do prednosti 10:7, posebno zahvaljujući raspoloženom Nikoli Malivojeviću.

U 18. minuti uslijedio je prvi tajm-aut za goste. U nastavku igralo se gol za gol. Vrijedi napomenuti da su oba golmana bila na visini zadatka, posebno Slađan Subotić koji je sakupio čak osam odbrana.

U redovima gostiju Haris Bašić, Deni Velić i Matej Sarajlić su dali po tri gola. Igrao se 27. minut utakmice kada je trener Mikić zatražio minut odmora, nezadovoljan idejama i opcijama u napadu.

Na odmor se otišlo pri rezulatu 14:12.

Borac, Borac u drugom poluvremenu slomio otpor Krivaje i nastavio stopostotni niz u Premijer ligi BiH

Izabranici Mirka Mikića dobro su ušli u drugo poluvrijeme. Golom Luke Kneževića na semaforu bilo je 17:12.

Na velikih put šest Borac je došao golom Nikole Malivojevića u 43. minuti. U narendnom napadu Stefan Miljković zaradio je isključenje na dva minuta.

U završnim minutama proradio je Miloš Nježić koji je uspio postići tri pogotka u kratkom vremenskom periodu i tu je već bio početak kraja za goste iz Zavidovića jer je na semaforu stajalo 25:17.

Konačan rezultat utakmice na kraju bio je 31:21.

Na kraju meča najefikasniji u redovima Borca bio je Malivojević sa postignutih osam golova, dok je u redovima Krivaje Haris Bašić i Deni Velić mrežu pogađali po četiri puta.

Narednu utakmicu rukometaši Borca igraće kući protiv Sloge Gornji Vakuf Uskoplje, dok će Krivaja dočekati Slobodu iz Tuzle.