Košarkaši Borca u gostima su savladali ekipu Krke rezultatom 94:74 (18:24, 26:18, 27:22, 23:10) u okviru 21. kola ABA lige.

Utakmica je počela preciznim šutem za dva Vasilija Vučetića, dok je na drugoj strani prve poene za goste postigao Nenad Nerandžić. Trojkom Brajsa Džounsa gosti su došli do +4 (9:5). Domaći su odgovorili koševima Jure Škifića za izejdnačenje (9:9). Rok Stipčević je pogodio izvan linije, 6,75m, da bi uz zvuk sirene za kraj prve četvrtine novu trojku ubacio Roderik Kempor (24:18).

Košarkaši Borca vezali su četiri poena na startu druge četvrtine, a precizni su bili Nerandžić i Nemanja Todorović (24:22). Domaći su napravili seriju 6:0 i uslijedio je tajm-aut Marka Marinovića, trenera gostiju (30:22). Tri minuta pred kraj ovog kvartala došli su košarkaši Borca do izjednačenja i prednosti poenima sa linije za slobodna bacanja Nerandžića (37:36). Nikola Kočović pogodio je za tri i na pauzu se otišlo rezultatom 44:42.

Duda Sanadze otvorio je treću četvrtinu dobrim šutem za tri (47:42), ali je Čampor odmah u narednom napadu vratio istom mjerom (47:45). Trojkom Džounsa i šutem za dva Sanadzea gosti su došli u vođstvo od čak +14. Za kraj ove dionice precizan je bio Aleksa Novaković (71:64).

U posljednjoj četvrtini viđena je apsolutna dominacija košarkaša Borca. Za tri je odmah na startu precizan bio Todorović (74:64). Dvije minute prije kraja meča bilo je i maksimalnih +23 za goste kada je Entoni Smit položio uz dodatno slobodno bacanje. Na kraju Vučetić je sa šutem za dva uz faul samo smanjio za konačnih 94:74.

Najefikasniji košarkaš bio je Kempor sa 26 poena, dok je u pobjedničkom timu Džouns ubacio 20 poena.

Narednu utakmicu Krka u ABA ligi igra protiv Splita, dok Borac dočekuje Igokeu.