Borac u Peći ispustio prednost, Besa prošla u naredno kolo

Rukometaši Borca završili u svoj evropski put porazom u Peći. Bolji od njih bili su rukometaši Bese Famgas rezultatom 29:22 (18:14, 11:8) u okviru EHF Evropskog kupa.

Utakmica je dobro počela za izabranike Mirka Mikića koji su poveli sa 2:0, a strijelci su bili Marko Lukić i Luka knežević. Uslijedilo je izjednačenje 2:2, a onda je mini seriju Bese prekinuo golom iz kontre Miloš Nježić (3:2).

Naredni napad Denis Šabanović je bio precizan, a onda za njim i pivot Bese Jupa (4:3). Knežević je donio Banjalučanima izjednačenje, a onda je krenula mini serija domaćih koji su se odvojili na 8:5.

Bosanskohercegovački rukometaš Nikola Prce bio je raspoložen i zahvaljujući njemu Besa je održavala prednost koja je na kraju prvog dijela iznosila 18:14.

borac22

Slabo su u nastavak ušli gosti iz Banjaluke, a Besa je sa serijom od 2:0 odvojila na 20:14, te ujedno i najveću prednost na ovom meču, a da stvar bude gora po “crveno-plave” dva minuta isključenje zaradio je Amar Gračić na šta je morao trener Mikić da reaguje tajm-autom.

Vrijedi napomenuti da je drugo poluvrijeme bilo mnogo manje efikasno u odnosu na prvo, obje ekipe su bile dobre u odbrani, a nešto slabije u napadu, a 15 minuta pred kraj meča Besa je imala prednost od 23:17. Kao i u prvom dijelu Prce je pogodio za održavanj prednosti (24:18).

Na kraju konačan rezultat bio je 29:22, te su se ovim rezultatom rukometaši Borca oprostili od evropske scene za ovu sezonu.

Narednu utakmicu Banjalučani će igrati u srijedu protiv Krivaje u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.