Borac zaigrao furiozno u drugom poluvremenu i na krilima Hantera Hejla slavio protiv Krke

U okviru devetog kola ABA lige, košarkaši Borca su u gostima savladali Krku rezultatom 97:90. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Hanter Hejl sa 27 poena, dok je i u protivničkom timu isto toliko poena postigao Rok Stipčević.

Košarkaši Krke su mnogo bolje otvorili meč, na dva minuta pred kraj prve dionice su imali čak 16 poena prednosti (28:12). Ipak, i gosti su bili u naletu u samom finišu, kada su sa devet vezanih poena stigli do -7 (28:21).

Sve do kraja druge dionice domaći su imali u par navrata dvocifrenu prednost, ali su poenima Save Lešića i Uroša Čarapića košarkaši Borca u finišu prvog poluvremena došli do -4 (44:40).

borac 2

Poenima Marka Pecarskog su početkom trećeg kvartala došli do izjednačenja, a u narednom napadu i do preokreta preko odličnog Hantera Hejla, koji je briljirao tokom cijelog meča.

Imali su prednost oni na kraju treće četvrtine (67:65), a u posljednjem kvartalu su uspjeli totalno neurtralisati igru protivnika i doći do vrlo važne pobjede (97:90) na krilima veoma raspoloženog Hejla koji je pogodio dosta bitnih šuteva kad je bilo najpotrebnije.

Trenutno obe ekipe imaju po tri pobjede i šest poraza. U narednom kolu ABA lige Krka će gostovati FMP-u, dok će Borac takođe u gostima odmjeriti snage sa Splitom.

KRKA – BORAC 90:97 (28:21, 16:19, 21:27, 25:30)

Krka: Gibs 6, Stipčević 27, Kosi 11, Škedelj 6, Lapornik 9, Macura 18, Klobučar 0, Tomas 13

Borac: Đoković 0, Hejl 27, Lopez 15, Pecarski 19, Lešić 14, Marinković 2, Novaković 7, Todorović 3, Čarapić 10

Sudije: Kardum, Majkić, Mustapić