borac

Rukometaši Borca pobijedili su ekipu Izviđača sa 23:21. Najefikasniji pojedinac na meču bio je Domagoj Alilović sa postignutih pet pogodaka.

Derbi desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Borca i Izviđača počeo je veoma atraktivno, baš kao što se i očekivalo od ove dvije mlade i izuzetno talentovane ekipe.

Meč su dobro otvorili sa po dva gola Nikola Malivojević i Luka Knežević za vođstvo od 5:2, da bi mini serijom odgovorili gosti nakon kontranapada Milana Vukšića za 5:4. Rukometaši Borca su se ponovo odvojili na tri razlike zahvaljujući golovima Amara Gračića i Vlade Draganića (8:5).

Vrijedi napomenuti da je kod gostiju posebno bio raspoložen Domagoj Alilović koji je nakon 15 minuta na svom kontu imao tri gola. Deset minuta prije kraja prvog dijela trener Mirko Mikić zatražio je minutu odmora pri rezultatu 10:9 za domaći tim.

Kako je vrijeme odmicalo tako su obje ekipe podigle nivo u odbrani. Do prvog vođstva Izviđač je došao golom Amira Muhovića (12:11), ali je u narednom napadu odmah poravnao sa sedam metara Aleksandar Milićević, da bi dobru odbranu poslije kontranapada efikasno iskoristio Miloš Nježić za novo vođstvo Borca (13:12). Sa ovim rezultatom otišlo se na pauzu.

Borac, Borac srušio Izviđač i zagospodario Premijer ligom Bosne i Hercegovine

U nastavku se igralo gol za gol, a nakon dva dobra gola Milićevića Borac je poveo 16:14. Poslije gola Gračića za 18:15, trener “Skauta” Toni Čolina zatražio je minut odmora.

Po prvi put na utakmici Borac je imao +4 golom Kneževića nakon sjajne odbrane i kontranapada (20:16). Na golu Borca raspoložen je bio Slađan Subotić koji je u 46. minuti imao 11 odbrana. Na semaforu je dugo stajao rezultat 20:17, a onda se dobro podigao sa devet metara Miloš Kos i donio uzbudljivu završnicu sedam minuta prije kraja.

Isti igrač donio je poravnanje tri minuta pred kraj (20:20), a post Borca od preko 12 minuta bez postignutog gola prekinuo je Nikola Malivojević (21:20).

Lukić je pogodio uz zvuk sirene za 23:21.

Najefikasniji na utakmici bio je Domagoj Alilović sa pet golova, dok su kod Borca Knežević, Gračić i Malibojević imali po 4 pogotka.

Konačan rezultat utakmice bio je 23:21.

Narednu utakmicu rukometaši Borca igraju protiv Bosne u Visokom, dok Izviđač dočekuje Slogu Gornji Vakuf Uskoplje u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

BORAC – IZVIĐAČ 23:21 (13:12)

Borac: Nježić 2, Lukić 3, Knežević 4, Malivojević 4, Gračić 4, Draganić 1, Milićević 4.

Izviđač: Vukšić 1, Alilović 5, Kos 4, Bošković 1, Mišetić 1, Ćeško 1, Medić 1, Muhović 3.