iskra

Rukometaši Iskre i Bosne iz Sarajeva odigrali su neriješeno rezultatom 25:25 (12:13) u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Sarajeva su bolje otvorili utakmicu i došli su u prednost od 2:0, ali ekspresno su se vratili rukometaši Iskre i poravnali na 2:2 golom sa sedam metara. U narednom periodu igral ose gol za gol, a do svoje prve prednosti domaćin je došao nakon deset minuta igre (4:3).

Odmah zatim Iskra je pobjegla i na dva gola razlike (5:3), ali sredinom prvog dijela sedmerac je dosuđen za sarajevsku Bosnu, a Edo Mehinagić je bio precizan za preokret (6:5). Pet minuta prije poluvremena, Bosna je imala i najveću prednost u dosadašnjem toku meča od tri gola razlike (12:9).

Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 13:12 u korist izabranika Zuhdije Korkarića.

Iskra, Borba za opstanak se nastavlja, Iskra i Bosna podijelili bodove u Bugojnu

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda su se rukometaši Bosne ponovo odvojili na +3 (16:13), međutim ponovo je Iskra uspjela da dođe do izjednačenja 16:16, a onda i 17:17.

U 44. minuti Muhamed Zulfić je prekrasno uletio sa desnog krila i doveo Bosnu u novu prednost od 19:18. Tokom cijele utakmice gledali smo “rezultatsku klackalicu”, te se neizvjesna završnica mogla naslutiti i prije nego što je do nje došlo. Šest minuta prije kraja na semaforu je stajalo 23:23, a trener Iskre tražio je tajm-aut.

Poslije minute odmora Iskra je postigla gol za 24:23, a na drugoj strani Mirko Damjanović poravnao je sa crte na 24:24. Dvije  minute prije kraja Iskra je povela sa 25:24, a Edo Mehinagić je sa sedam metara 30 sekundi donio izjednačenje 25:25.

Posljednji napad imala je Iskra na 20 sekundi prije kraja meča, međutim rezultat se nije promijenio i utakmica je završena neriješeno 25:25.

Narednu utakmicu Iskra će igrati protiv Krivaje u Zavidovićima, dok će Bosna u Sarajevu ugostiti ekipu Leotara.