Borusija Dortmund rutinski protiv Njukasla

Borusija Dortmund je u okviru utakmice četvrtog kola grupne faze Lige šampiona na svom terenu savladala Njukasl sa konačnih 2:0.

Gol za vođstvo domaće Borusije Dortmund, te za erupciju uzbuđenja na tribina “Vestfalen” stadiona je u 26. minutu postigao Niklas Fulkrug nakon odlične asistencije Marsela Sabicera.

Njukasl je prvu ozbiljnu priliku stvorio u 45. minutu kada je iz velike blizine snažno žutirao njihov vezni fudbaler Žoelinton, ali se panterskom odbranom istakao Gregor Kobel.

Utakmica je mirovala do 79. minute kada je bljesnula kontra Borusije Dortmund, lopta je dodavanjem Karima Adejemija došla do Julijana Brandta, a ovaj je predivnim udarcem lijevom nogom smjestio u mrežu Nika Poupa za konačnih 2:0.