U okviru sedmog kola Lige BiH, Borac će u subotu od 20:30h u “Boriku” dočekati Bratunac. Vuk Bošković, 18-godišnji član Banjalučana koji po dvojnoj registraciji takođe nastupa za Igokeu, najavio je ovaj duel za MeridianSportBH.

Iza Vuka Boškovića su odlične četiri utakmice U-19 ABA lige, u kojima je u dresu Igokee prosječno bilježio 20,5 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Aleksandrovčani su ostvarili tri pobjede i jedan poraz, što im je bilo dovoljno za plasman na finalni turnir.

“Četiri odigrana meča sa Igokeom su mi mnogo značila, imamo sjajan tim. Plasirali smo se na finalni turnir U-19 ABA lige, što je velika stvar za nas i prilika da se pokažemo na nekoj većoj košarkaškoj mapi.

Zadovoljan sam svojim partijama, ali naravno bez pomoći saigrača i stručnog štaba koji je odradio sjajan posao, ne bismo zabilježili ovakav učinak” – započeo je 18-godišnjak.

Bošković, Bošković za MeridianSportBH: “Nisam pokazao puni potencijal, ali fokusiran sam na jak trening i rad”

Mladi košarkaš se bori za minutažu i u seniorskoj konkurenciji u Borcu, koji ove sezone i dalje ne zna za poraz, kako u Ligi BiH, tako i u Drugoj ABA ligi. Sljedeći protivnik crveno-plavih je Bratunac, koji je u domaćem šampionatu trenutno na omjeru od četiri trijumfa i dva poraza.

“Igramo protiv veoma neugodne ekipe Bratunca, nemamo pritisak, samo da ispoštujemo svoje zadatke i rezultat će doći. Mislim da imamo širu rotaciju i da je to naša najveća prednost.

Imamo odličnu atmosferu u ekipi, momci su sjajni. Što se mene tiče, mislim da nisam pokazao svoj maksimalni potencijal, ali fokusiran sam na jak trening i rad, a minutaža onda ne može da izostane” – završio je Bošković.

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.