Rukometaši Bosne večeras su u gostima trijumfovali nad domaćim Maglajem sa 22:21 u zaostaloj utakmici 9. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U veoma uzbudljivoj predstavi rukometa Maglaj je na domaćem parketu poražen od strane sarajevske Bosne sa konačnim rezultatom od 22:21 (11:10).

Prvo poluvrijeme zanimljivog duela je teklo u raspoloženoj golgeterskoj formi oba tima. Igralo se sve vrijeme po principu gol za gol jer su obje ekipe bile podjednako efikasne, ali ipak prvi dio susreta je završen u korist gostujuće Bosne.

Bosna, Bosna golom prednosti došla do čitavog plijena u gostima kod Maglaja

Drugih 30. minuta susreta je započelo u istom maniru kao što je završeno i prvo poluvrijeme, sve do rezultatskog stanja od 14:14 kada je Bosna dala gol za prednost.

Nakon tog pogotka oni su se rezultatski odmakli ekipi Bosne na 19:16 na pet minuta do kraja. Ipak, domaći su se probudili na krilima Emira Barjaktarevića koji je postigao dva gola u kratkom vremenskom periodu i rezultat je glasio 20:18 za goste.

Uzbuđenjima nije bilo kraja jer u 57. minuti lijevo krilo Maglaja Haso Čosić fantastično lobovao golmana gostiju za 20:19. Uzavrelu domaću publiku je smirio Haris Bračković koji se odlično snašao i postigao pogodak za prednost Bosne od dva gola dvije i po minute pred kraj.

Odmah uslijedila je akcija na drugoj strani jer nakon faula za domaće se dosuđen je penal i u 58. minutu susreta Amar Hasić je vratio rezultat na gol zaostatka za Maglaj. Nažalost po domaće njihova odbrana je naivno ispala i Bračković je postigao gol za 22:20 samo nekoliko trenutaka kasnije.

Maglaj je do kraja uspio postići još jedan gol, ali to je bilo ipak prekasno i uprkos hrabroj borbi domaće ekipe sav plijen je otputovao za Sarajevo.

Vrijedi napomenuti, da su golmani Kenan Mutapčić i sa druge strane Đorđe Bosić bili veoma raspoloženi za ovaj meč što se na kraju i odrazilo na rezultat i na jako mali broj golova.

MAGLAJ 21:22 BOSNA (10:11)

Maglaj: Radojičić 5, Kendić 1, Delić 1, Barjaktarević 4, Hasić 4, Džakmić 4, Čosić 2

Bosna: Mehinagić 6, Vražalić 1, Harmandić 2, Toromanović 4, Mutapčić 1, Bračković 5, Selimović 1, Omanović 2