Bosna je u okviru 24. kola Lige BiH na svom parketu savladala Promo sa 85:73. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džonatan Dejvis sa 22, dok se na drugoj strani istakao Ibrahim Mulaomerović sa 17 postignutih poena.

Bosna je tako teoretski ostala u igri za opstanak, ali će joj za to biti potrebna pobjeda protiv Slobode i poraz Radnika od Leotara u posljednjem kolu.

“Studenti” su do trijumfa došli nakon bolje igre u drugom poluvremenu, gdje su nadjačali goste i tako sačuvali bodove u svojoj dvorani.

Bosna, Bosna kod kuće nadjačala Promo

Promo se bolje snašao u prvom poluvremenu, iako je Bosna nakon prvih pet minuta igre vodila sa 11:8. Gosti su zatim preokrenuli i na prvu pauzu otišli sa +3 (20:17), a “Studenti” su u nastavku smanjili zaostatak i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 43:42.

Drugi dio susreta je pripao izabranicima Ahmeta Pašalića, koji su pojačali odbrambeni intenzitet, te su u konačnici slavili rezultatom 85:73.

U narednom kolu, Bosna će igrati protiv Slobode u gostima, a Promo na svom parketu dočekuje Široki.

BOSNA – PROMO 85:73 (17:20, 25:23, 21:16, 22:14)

Bosna: Islamović 0, Dejvis 22, Bajramović 0, Fazlić 19, Mustafica 6, Mašić 11, Memić 20 (14 sk), Lalović 0, Bulašvili 7

Promo: Šertović 15, Alkić 2, U. Ilić 5, A. Ilić 16, Čavak 4, Pendić 14, Mulaomerović 17

Sudije: Porobić, Marić, Stapić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.