Bosna Meridianbet brojala do 115 protiv Sparsa

Košarkaši Bosne Meridianbet ubjedljivo su savladali u devetom kolu Lige Bosne i Hercegovine ekipu Sparsa sa 115:85.

Na samom startu utakmice se igralo koš za koš, da bi tim iz Sarajeva zatim napravio seriju i poenima Seada Hadžifejzovića otišao na 20:8. Od tog trenutka potpuno su dominirali na terenu i brzo su otišli na +19 (33:14), da bi prva četvrtina završila rezultatom 33:17.

Uspio je Spars početkom drugog perioda da smanji na 39:28, ali je uslijedio jak odgovor Bosne Meridianbet i odvajanje na 54:34. Do kraja prvog poluvremena su uspjeli i to da povećaju na 60:38.

Poenima Vojina Ilića domaćin je u drugom poluvremenu poveo sa 70:42 i nakon toga je lagano održavala svoju prednost, te je u posljednju četvrtinu ušla s rezultatom 85:55.

U četvrtoj četvrtini Spars je zaigrao malo bolje, ali je na kraju završilo sa ubjedljivih 115:85.

BOSNA MERIDIANBET – SPARS 115:85 (33:17, 27:21, 25:17, 30:30)

• Bosna Meridianbet: Jovanović 4, Ilić 17, Božović 2, Ćurevac 9, Pašalić, Karuters 23, Mašić 3, Verlašević 8, Džafić 11, Zubac 22, Linč-Danijels 5, Hadžifejzović 11
  • Spars: Bukva 3, Mulić 6, Simanić 15, Mur 26, Novković 14, Knežević 14, Dejvis 7