Bosna Visoko

Rukometaši Bosne su u Visokom bili bolji od Gračanice rezultatom 24:23 (13:13) u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bolje su meč otvorili gosti iz Gračanice koji su tokom cijelog prvog dijela imali prednost od dva do tri gola razlike.

Međutim, kraj prvog poluvremena pripao je Bosni koja je u naletu uspjela doći do izjednačenja i na odmor otići pri rezultatu 13:13.

visoko, Bosna na krilima sjajne publike srušila Gračanicu u Visokom

U nastavku meča izabranici Milana Hovorke djelovali su kao jedno, a podrška sa tribina bila je presudna. Igralo se većinom gol za gol, a u ključnim momentima domaći rukometaši bili su skoncentrisani i na kraju su slavili golom prednosti (24:23).

Bila je ovo izuzetno važna pobjeda za visočku Bosnu u nastavku prvenstva u borbi za opstanak u eliti bh. rukometa.

Narednu utakmicu Bosna će igrati protiv Konjuha u gostima, dok će Gračanica dočekati ekipu Maglaja koja je u naletu od tri uzastopne pobjede.