Bosna Visoko

Rukometaši visočke Bosne pobijedili su na gostovanju ekipu Vogošće rezultatom 27:26 u okviru 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako su osigurali opstanak.

Rukometaši visočke Bosne osigurali su opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i to pobjedom u Vogošći protiv istoimenog domaćina rezultatom 27:26. Nošeni sjajnom podrškom navijača Visočani su uspjeli nadoknaditi zaostatak u prvom dijelu prvog poluvremena i onda na odmor otići sa vođstvom od 14:13.

U nastavku meča potpuna dominacija Bosne, koja je povela da 21:16. Uspjeli su domaći da se vrate na jedan razlike, ali to je bio njihov maksimum u ovom susretu.

Bosnu su do pobjede vodili Emir Omanović, Almir Osmanhodžić i Faruk Halilbegović sa po šest golova. Tri je dodao Haris Buljina, a po dva Siniša Dragičević i Salim Hasagić. Po jednom su se u strijelce upisali Mahir Burić i Berin Ahić.

U redovima domaćih Ermin Ombaša je pogađao šest puta, a Adnan Isaković četiri.