muhamed zulfić bosna

Rukometaši sarajevske Bosne pobijedili su ekipu Maglaja rezultatom 34:28 u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica je počela poprilično tvrdo na obje strane, a nakon pet minuta igre domaća ekipa Bosne imala je prednost od 2:1 zahvaljujući golovima sa 9 metara Ede Mehinagića i Amara Korkarića. Golom preko cijelog terena na prazan gol Aida Selimovića domaćin je povećao na 3:1.

Sve do 15. minuta igre igralo se gol za gol, a izabranici Zuhdije Korkarića vješto su održavali dva gola razike, kada je uslijedio i tajm-aut. U nastavku rukometaši Maglaja su uspjeli nakon par dobrih reakcija u odbrani da dođu u priliku da izjednače, a to je uradio sa sedam metara Benjamin Čičkušić (10:10).

Ponovo smo ušli u momente kada se igralo gol za gol, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena Bosna je uspjela da se odlijepi na dva gola razlike pred odlazak na odmor (17:15).

Bosna, Bosna u Sarajevu savladala Maglaj i najavila opstanak

U nastavku se igralo kao i na početku meča, prilično tvrdo, kako u odbrani tako i u napadu. U 34. minuti vidjeli smo i najljepši potez ovog meča kada je Muhamed Zulfić iz okreta pogodio za 19:16. Taj potez kao da je dao krila domaćinu koji je preko Korkarića došao na najvećih +4 u tom momentu (20:16).

U posljednjih 15 minuta Bosna je imala pet golova viška (23:18), a Ermin Bajrić bio je primoran da zatraži minut odmora. Do kraja meča Maglaj nije uspio da ozbiljnije priđe i zaprijeti, a na kraju konačan rezultat utakmice bio je 34:28.

U narednom kolu Bosna će gostovati Gračanici, dok će Maglaj dočekati ekipu Iskre.