Košarkaši Ostendea pobijedili su ekipu Monsa, koju predvodi selektor Bosne i Hercegovine Vedran Bosnić, rezultatom 69:62 (18:14, 16:19, 18:12, 17:17). i tako su osvojili košarkašku Ligu Belgije.

Ostende je dobio ovu finalnu seriju rezultatom 3:1.

Od samog početka utakmice igralo se tvrdo na obje strane. Do prve osjetnije prednosti došli su košarkaši Ostendea (14:8). Pred kraj prvog poluvremena izabranici Vedrana Bosnića su stigli i preokrenuli u dva navrata, a na odmor se otišlo pri rezultatu 34:33 u korist gostiju.

Inicijativa je u trećoj četvrtini bila na strani gostiju, da bi sredinom posljednje četvrtine košarkaši monsa stigli samo na poen razlike (61:60). Gosti su odigrali strpljivije i zasluženo na kraju došli do pobjede (69:62).

Najefikasniji na ovom meču bio je Loik Švarc sa 20 poena, dok je na drugoj strani Erik Smit postigao 15 poena.