Božić i Drežnjak vodili Zadar do ubjedljive pobjede nad Partizanom

Košarkaši Zadra savladali su prepunoj dvorani Krešimir Ćosić ekipu Partizana u 13. kolu ABA lige sa 84:68.

Nakon dvostrukog kola u Evroligi igrači Partizana su nešto slabije ušli u ovaj duel. Zadar je poenima Arijana Lakića poveo sa 11:4, a Partizan je trojkom Tristana Vukčevića smanjio na 13:11, da bi na kraju prve četvrtine domaći tim imao prednost od 20:13.

Luka Božić ponovo je briljirao, a odlično je igrao i Dario Drežnjak i poenima Božića Zadar je poveo sa 27:15. Onda je Drežnjak poentirao za 34:20, te je domaći tim lako održavao dvocifrenu prednost. Na kraju prvog poluvremena Lakić je dao trojku za 47:34.

Pi Džej Dožer je primakao Partizan na 52:46, ali je Zadar odgovorio veoma brzo i poenima Drežnjaka se opet odvojio na 61:48, te je na kraju trećeg perioda bilo 63:50.

Božić se na startu posljednjeg perioda pobrinuo da domaćin ode na ogromnih 70:50, a Drežnjak je nastavio za 76:55. Do kraja utakmice Zadar je očuvao stečenu prednost i trijumfovao je sa 84:68.

Domaćina su do pobjede vodili Luka Božić sa 26 poena, devet skokova i devet asitencija i Dario Drežnjak sa 25 poena, na drugoj strani Tristan Vukčević sa 15 poena.

Zadar u narednom kolu dočekuje Budućnost, a Partizan gostuje Mornaru.