U okviru šestog kola Lige Bosne i Hercegovine, košarkaši Bratunca su na domaćem parketu savladali ekipu Sparsa rezultatom 83:77. Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Andrija Drašković sa 20, dok se kod protivnika istakao Lamont Vest sa 19 poena.

Ekspresno su gosti iz Sarajeva otvorili ovu utakmicu, nakon što su na samom početku poveli sa 11:0. Nik Fulard i Antonio Vejd su postizali za Bratunac, a nakon što je Urban Durnik pogodio za Spars, u naredna dva napada su domaći pogađali za -5 (13:8).

Poenima Treja Burč-Meninga su gosti u jednom momentu otišli na +10, a onda je uslijedila serija od sedam poena domaćih košarkaša, te su preko Vejda došli na -3, ali su i gosti odgovorili istom mjerom, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 25:17.

Uspjeli su domaći u drugoj četvrtini da se u potpunosti vrate u igru, a poenima Andrije Draškovića su na tri minuta do kraja došli do preokreta, da bi u završnici ekipa Sparsa preko Arijana Lakića došla do minimalne prednosti (43:42).

Bratunac, Bratunac odličnom igrom u drugom poluvremenu slomio otpor Sparsa i slavio na kraju

Drašković je na otvaranju drugog poluvremena sa linije slobodnih bacanja prvo izjednačio, a već u narednom napadu donio Bratuncu prednost od dva poena.

U nastavku trećeg kvartala su domaći bilo mnogo konkretniji, da bi do kraja zaista odličnom igrom došli do +9 (68:59). Posljednjih pet minuta su im dozvolili svega četiri poena.

Gdje su stali na kraju treće dionici, tu su nastavili i u četvrtoj dionici, a u jednom momentu su preko Nikole Ćirkovića došli i na +14 (76:62), pa nisu imali pretjeranih problema do kraja utakmice, te su slavili rezultatom 83:77.

Bratuncu je ovo četvrta pobjeda u šest odigranih kola, dok su ovim porazom izabranici Zorana Kašćelana došli do polovičnog učinka.

BRATUNAC – SPARS 83:77 (17:25, 25:18, 26:16, 15:18)

Bratunac: Ćirković 16, Vejd 13, Rauč 19, Drašković 20, Vilijam 4, Šarenac 0, Milovanović 0, Vilotijević 11

Spars: Durnik 15, Vrbica 8, Vest 19, Lakić 13, Butorac 8, Mening 10, Hasandić 0, Polutak 4

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.