Odbojkaška reprezentacija Brazila pobijedila je Argentinu u drugom kolu grupe B na Olimpijskim igrama sa 3:2 (19:25, 21:25, 25:16, 25:21, 16:14).

Argentinci su u prva dva seta bili bolji rival u svim segmentima igre, pa su sasvim zasluženo stekli prednost od dva seta razlike.

U trećem setu odbojkašima Argentine je ponestalo snage, što su iskusni Brazilci znali da iskoriste te da smanje rezultat na 2:1 u setovima.

Argentina je bila na pragu pobjede u četvrtom setu kada je vodila sa 17:11, ali onda je uslijedila velika serija Brazilaca, kojoj su doprinijele i neke početničke greške Argentinaca pa se ušlo u odlučujući set.

Završni dio igre donio je pravu rovovsku borbu, a Brazilci su na kraju bili ti koji su se radovali, a Argentinci mogu da žale za propuštenim prilikama, naročito onom u četvrtom setu.

Bila je ovo druga pobjeda Brazila, ali i drugi poraz Argentinaca kojima predstoji žestoka borba ukoliko žele da nastave takmičenje na Olimpijskim igrama.