Ženska odbojkaška reprezentacija Brazila savladala je selekciju Japana u polufinalu Lige nacija sa 3:1 (25:15, 25:23, 29:31, 25:16).

Prvi set je na početku bio veoma izjednačen, no kod rezultata 12:12 Brazil je napravio seriju 8:0 (20:12) i onda lagano osvojio taj dio igre sa 25:15. Japanke su pružile jači otpor u drugom setu, vodile su sa 9:7, no Brazilke su opet u drugom dijelu seta bile puno bolje. Povele su sa 19:16, pa kasnije i sa 24:20, ipak prve tri set lopte nisu iskoristile, ali jesu četvrtu za 2:0.

Najveća drama je viđena u trećem setu, gdje je Japan vodio sa 10:5. Brazil je izjednačio na 14:14 i kasnije je došao do dvije meč lopte. Nijednu nisu iskoristili, kao ni naredne dvije,  dok su Japanke iz četvrtog pokušaja osvojile set za 2:1. Da ne bi bilo velike dileme oko pobjednika pobrinule su se Južnoamerikanke koje su konstantno imale pet poena razlike, a u drugom dijelu seta su to povećavale do konačnih 25:16.

Najefikasnija na meču bila je Kaišeta Tandara sa 23 poena, a na drugoj strani Sarina Koga i Maju Išikava su imale po 18 poena. U drugom polufinalu sastaju se Sjedinjene Američke Države i Turska.