Briljantna partija Čičkušića nedovoljna, Bosna nakon preokreta savladala Iskru u Visokom

Rukometaši Bosne su u Visokom savladali ekipu Iskre iz Bugojna rezultatom 31:27 (10:12) u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na meču bio je Benjamin Čičkušić sa postignutih 15 golova.

Utakmica je počela žustro na obje strane sa jako dobrim odbranama. Domaći rukometaši su na startu imali prednost od gola razlike u dva navrata, da bi gosti nošeni raspoloženim Benjaminom Čičkušićem, koji je dao tri gola u uvodnim minutama, došli do preokreta i vođstva 6:4.

Nakon grubog faula isključen je igrač Bosne, a Čičkušić je ponovo bio siguran sa sedam metara za 7:5, da bi nakon dobre odbrane u narednom napadu to krunisali golom na prazan gol za 8:5. Bila je ovo prva osjetnija prednost na meču, što je rezultovalo i tajm-autom trenera domaćih.

Vrijedi napomenuti i da se na golu Iskre istakao Rijad Polić koji je u uvodnim minutama imao čak šest uspješnih intervencija. Domaći su dobro iskoristili minut odmora, te su pet minuta prije kraja prvog dijela smanjili rezultat na 8:7, da bi ovog puta gosti zatražili novi tajm-aut.

Sa dva vezana gola Čičkušića Iskra je ponovo pobjegla na +3 (10:7). Na poluvrijeme se otišlo pri prednosti gostiju od 12:10, a trenutni najbolji strijelac Premijer lige Bosne i Hercegovine Čičkušić imao je sedam golova na svom kontu.

bosna visoko iskra

Bolje u drugo poluvrijeme ušli su gosti koji su napravili mini seriju od 2:0 (14:10), koju je prekinuo Đorđe Kukić golom iz kontranapada (14:11).

Sa krila je fino uletio Lazar Janković i tako natjerao trenera domaćih na tajm-aut, prvi u drugom dijelu, ali i prvi put na utakmici +4 za Iskru (15:11). Vodili su gosti i 18:13 u nastavku, ali i pored te prednosti ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Za goste odgovornost su preuzimali Čičkušić i Janković, dok je Mahir Burić bio dobar u redovima Bosne. Igrao se gol za gol, a onda dvije minute do kraja preokret domaćina i vođstvo od 27:26. U narednom napadu Jamaković se digao i pogodio za 28:26 i tako približio domaće ka velikom preokretu i pobjedi.

Burić novim golom, a svojim šestim doveo je svoj tim na +3 (29:26). Na kraju utakmica je završila rezultatom 31:27.

Bila je ovo treća pobjeda ove sezone za Bosnu Visoko, dok je Iskra upisala svoj peti poraz. Vrijedi napomenuti da je Čičkušić postigao 15 golova na ovoj utakmici i da je bio najefikasniji pojedinac meča.

U narednom kolu Iskra će dočekati ekipu Maglaja dok će rukometaši Bosne Visoko u goste Leotaru u Trebinje.

BOSNA VISOKO – ISKRA BUGOJNO 31:27 (10:12)

Bosna Visoko: Osmanhodžić 9, Kukić 3, Burić 7, Hasagić 2, S. Sirčo 3, Babić 3, Jamaković 4.

Iskra Bugojno: Torlaković 1, Ljutić 2, Čekić 2, Janković 5, Memić 1, Purić 1, Čičkušić 15.