Budućnost je na startu ABA lige bez većih problema savladala Split rezultatom 84:59 (22:18, 22:16, 23:12, 17:13).

Vili Rid i Džejson Kobs pravili su najviše problema Splitu u prvoj četvrtini i već na startu utakmice svojim poenima doveli Budućnost u prednost 11:3. Dobar odgovor Splita iniciarao je Sani Čampara i košem za dva poena donio gostima prednost 18:16. Ipak Nikola Ivanović preokreće i u drugu četvrtinu Budućnost ulazi sa prednosti četiri poena (22:18). U drugoj dionici domaći brzo dolaze do prve dvocifrene prednosti i na 7:39 do kraja poluvremena bilo je 31:20. Održavali su vođstvo “plavo-bijeli” i na odmor se otišlo rezultatom 44:34.

U drugom poluvremenu Budućnost je polako povećavala prednost i minut pred kraj treće četvrtine bila je najveća prednost za podgorički klub +22. Čampara je pogodio jedno slobodno bacanje do kraja i pred posljednji dio bilo je 65:44 u “Morači”. Nisu izabranici Petra Mijovića dozvolili gostima ni u jednom trenutku priliku da se vrate u utakmicu. Na 3:23 do kraja Dragan Apić je pogodio za dva poena i domaći su već tada bili na +25 razlike. Do kraja susreta je ostala ta razlika i Budućnost je novu sezonu u ABA ligi otvorila pobjedom 84:59.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Kobs, Melvin Edžim i Suad Šehović sa po 12 poena. 11 je ubacio Apić, a Ivanović 10.

U ekipi Splita najviše poena postigli su Toni Perković i Marko Luković (12). Ilija Đoković je ubacio 11, dok je Čampara dodao 10.

Budućnost u drugom kolu ABA lige gostuje Partizanu, dok će Split ugostiti FMP.