Budućnost je ostvarila pobjedu u prvom kolu ABA lige u Podgorici protiv FMP-a rezultatom 82:72.

Vili Rid je bio raspoložen u prvoj četvrtini i na kontu najviše njegovih poena, Budućnost je nakon deset minuta košarke vodila rezultatom 26:20. Podgorički tim je bolje otvorio i drugu dionicu i nakon poena Petra Popovića stigli do dvocifrene prednosti 34:23. Tada je Nenad Stevanović reagovao tajm-autom nakon čega je njegova ekipa zaigrala nešto bolje. Ipak, poenima sa linije za slobodna bacanja Džastina Kobsa, Budućnost je na poluvremenu imala vođstvo 46:37.

Dobrom rolom Nenada Nerandžića FMP je na početku nastavka brzo stigao do 48:47, nakon čega je Aleksandar Džikić morao zvati minut pauze. Dugo su Beograđani bili na jedan posjed udaljenosti od Budućnosti, ali ipak domaći su pred kraj trećeg kvartala uspjeli malo da se odvoje i stignu do 64:59.

Trojkom Danila Tasića osam minuta prije kraja FMP je stigao do prve prednosti na meče (68:66), ali se Budućnost brzo vratila, a potom serijom poena Di-Džej Silija napravila razliku koju gosti više nisu mogli stići i na kraju domaćim tim je trijumfovao rezultatom 82:72.

Najefikasniji u timu Budućnosti je bio Džastin Kobs sa 18 poena, dok je na drugoj strani Brajs Džouns postigao 13.

Budućnost u sljedećem kolu gostuje Crvenoj zvezdi, dok FMP dočekuje Igokeu.