Budućnost po treći put savladala Mornar i postala šampion Crne Gore

U trećoj utakmici finala Lige Crne Gore, Budućnost je na svom parketu savladala Mornar sa 94:70 (21:20, 20:12, 30:19, 23:19).

Podgoričani su se tako ukupnim rezultatom 3:0 u pobjedama po 13. put u svojoj istoriji okitili titulom prvaka nacionalnog šampionata.

Barani su u prvoj dionici pružili dobar otpor i u nekim momentima bili u prednosti, međutim izabranici Dejana Milojevića su nakon deset minuta igre imali minimalnu prednost (21:20), a u drugoj četvrtini su dodatno pojačali odbrambeni tempo i na veliki odmor otišli sa +9 (41:32).

Treći kvartal je u potpunosti pripao Budućnosti, a četvrti je bio samo formalnost i konačan ishod je glasio 94:70.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Zoran Nikolić i Nikola Ivanović sa po 19, dok se na drugoj strani istakao Aleksandar Lazić sa 22 poena.