Budućnost prokockala +16 u Malagi, Butelj i Vaščinski vodili Unikahu do preokreta

U okviru trećeg kola Evrokupa, Unikaha je nakon velikog preokreta savladala Budućnost na svom terenu rezultatom 91:87 (15:22, 24:25, 23:17, 31:25).

Budućnost je bolje otvorila duel u Malagi i serijom 9:0, koju su režirali Džastin Kobs i Petar Popović, stigla do 22:13. Tamo gdje su njih dvojica stala u prvoj četvrtini, nastavili su u drugoj Danilo Nikolić i Nikola Ivanović, pa su gosti sredinom druge četvrtine imali maksimalnih +16 (40:24). Zahvaljujući seriji poena Frensisa Alonsa, Unikaha je spustila do poluvremena zaostatak na osam poena (47:39) i tako sebi pružila priliku u nastavku da napravi preokret.

Već pomenuti Frensis je drugo poluvrijeme otvorio sa četiri uzastopna poena za -4 (47:43), ali poenima Vilija Rida i trojkom Suada Šehovića, klub iz Podgorice odbija prvi nalet domaćina (54:46). Ulaskom Aksela Butelja sredinom treće četvrtine, igra Unikahe se značajno popravila, pa na krilima Francuza, uz par poena Diona Tompsona, sastav Luisa Kazimira je smanjio razliku na samo dva poena (64:62) nakon 30 minuta košarke.

Prvi put još od početka utakmice, Unikaha je povela nakon trojke Darija Brizuele za 67:66, a kada su Butelj i Adam Vaščinski ubacili po tri poena, uz novi koš Tompsona, domaći su otišli na +5 (78:73). Pokušala je Budućnost da zaprijeti nakon što je Nikolić smanjio na 80:78, ali tada Vaščinski pogađa dvije vezane trojke i otklanja dilemu oko pobjednika. Na kraju, rezultat je bio 91:87 za tim iz Malage.

Najefikasniji u timu Unikahe je bio Frensis sa 21 poenom, Butelj je upisao 17, a Vaščinski 15. Kod Budućnosti, bolji od ostalih bio je Ivanović sa 21 poenom.