U okviru petog kola ABA lige, Budućnost je kao gost savladala Cedevita Olimpiju sa 84:79. Pobjednike je sa 23 poena predvodio Džastin Kobs, a sa 14 ga je ispratio Di Džej Sili.

Nakon pet utakmica, Podgoričani su stigli do četvrtog trijumfa, a Ljubljančani su zabilježili treći poraz.

Ovaj susret je bio izuzetno neizvjestan, a odlučen je u posljednjoj četvrtini. Najbitniju trojku uz faul je u posljednjem minutu pogodio Di Džej Sili, koji je svojoj ekipi tako donio preokret koji se pokazao kao ključan za pobjedu.

Budućnost, Budućnost u neizvjesnoj završnici stigla do tijesnog trijumfa nad Cedevita Olimpijom

Jaka Blažič je otvorio meč sa dva poena za Cedevita Olimpiju, a na drugoj strani je uzvratio Zoran Nikolić. U nastavku se igralo koš za koš, a Budućnost se na polovini perioda preko Edina Atića odvojila na +4 (11:7). Gosti su uspjeli održati prednost, a Džejkob Pulen je u finišu prvog perioda smanjio na 22:20 i tako se otišlo na prvu pauzu.

Filip Barović, Petar Popović i Igor Drobnjak su na startu drugog kvartala odveli svoj tim na +9 (29:20). Jurica Golemac je potom pozvao tajm-aut, nakon kojeg je Džejkob Pulen pogodio trojku za 29:23.

Ljubljančani su zatim zaustavili nekoliko protivničkih napada, a na drugoj strani parketa su postepeno pronalazili rješenja i preko Pulena su na četiri minuta do odlaska na veliki odmor preokrenuli na 38:36. Ipak, Budućnost se ponovo probudila i prebacila rezultatski plus na svoju stranu, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 46:42 za izabranike Aleksandra Džikića.

Treća četvrtina je bila ubjedljivo najneefikasnija u meču. Blažič i Džejkob Vajli su izmijenjali poene za 48:44, a Nikolić je nakon pet minuta bio precizan za 52:44. Golemac je reagovao minutom odmora i to je urodilo plodom, pošto su se njegovi izabranici donekle razbudili i u odlučujuću dionicu se ušlo sa 57:55 za Budućnost.

Podgoričani su veoma neinspirisano otvorili četvrti kvartal i domaćini su to iskoristili da odu na +3 (61:58). U nastavku je viđena rezultatska klackalica, i jedni i drugi su imali vođstvo do dva poena prednosti, a odlučujući momenat se desio na 51 sekundu do kraja, kada je Sili pogodio dalekometnu trojku uz faul, a potom je uspješno realizovao i penal za 79:76 u korist svog tima.

Ljubljančani se više nisu uspjeli vratiti i konačan rezultat je glasio 84:79 za Budućnost.

U narednom kolu, Budućnost će na svom parketu dočekati Mornar, a Cedevita Olimpija će gostovati protiv Igokee.

BUDUĆNOST – CEDEVITA OLIMPIJA 84:79 (22:20, 24:22, 11:13, 27:24)

Budućnost: Kobs 23, Atić 3, Micov 11, Barović 5, Sili 14, Nikolić 9, Jagodić-Kuridža 6, Drobnjak 2, Vajli 4, Popović 7

Cedevita Olimpija: Pulen 26, Edžam 10, Kin 2, Murić 0, Ogast 5, Blažić 16, Hodžić 8, Dimec 0, Radovanović 8, Karmajkl 4, Rupnik 0

Sudije: Belošević, Radojković, Obrknežević