Bugarima ni vrlo raspoloženi Vezenkov nije pomogao da izbjegnu poraz

Reprezentacija Litvanije je savladala u gostima selekciju Bugarske sa 72:70 u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Litvanci su tako došli do svoje pete pobjede u grupi F, te do sada ne znaju za poraz. Bugarskoj je ovo, s druge strane, četvrti poraz, pa su ovo dobre vijesti za reprezentaciju Bosne i Hercegovine koja ima pobjedu više uz jedan meč manje.

Što se tiče same utakmice, vidjeli smo pregrš preokreta. Domaća selekcija Bugarske je bolje otvorila susret, te su nakon prvih deset minuta imali višak od šest poena (22:16), da bi se gosti u nastavku vratili u igru i do poluvremena preokrenuli na 34:30.

U drugom poluvremenu je ponovo domaći tim zaigrao agresivnije, te su u više trenutku imali i +8, a u posljednjih deset minuta i dvocifrenu razliku (61:51). Međutim, u samom finišu su gosti uspjeli da preokrenu i slave sa konačnih 72:70.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Ignjas Brazdeikis sa 13 poena, Marijuš Grigonis je dodao 12, a Laurinas Birutis 10 poena. Sa druge strane se istakao vrlo raspoloženi Saša Vezenkov sa 29 poena i 11 skokova, ali prosto nije imao pravu podršku od ostatka tima o čemu najviše govori to da je jedini bio dvocifren kod Bugara.