Burgos osvojio FIBA Ligu šampionu

Košarkaši španskog Burgosa savladali su u finalu FIBA Lige šampiona atinski AEK rezultatom 85:74 i na taj način stigli do prvog trofeja u klupskoj istoriji.

Atinski AEK je odlično otvorio finale i već nakon deset minuta košarke, osvajač Lige šampiona iz sezone 2017/2018 je vodio deset razlike (24:14). Sredinom drugog perioda, grčka ekipa je imala 33:31 i ništa nije ukazivalo da će se u narednih par minuta riješiti pitanje pobjednika. Burgos je do kraja poluvremena napravio seriju 18:3 za prednost 49:36 nakon 20 minuta košarke.

U nastavku, španski tim je samo uvećavao prednost koja je rasla i do maksimalnih +21 (73:52) početkom posljednjeg perioda. Do kraja susreta, AEK je samo ublažio poraz, pa je na kraju konačan rezultat bio 85:74.

Najefikasniji u redovima osvajača Lige šampiona je bio Tadus Mekfejden sa 18 poena, dok je Tajris Rajs kod AEK-a bio najbolji sa 17 poena.