Cedevita Olimpija nakon dva produžetka izgubila od Ulma

U okviru četvrtog kola Evrokupa Cedevita Olimpija je na domaćem parketu nakon dva produžetka izgubila od Ulma rezultatom 101:96. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Džeron Blosomgejm sa 26 poena, dok se s druge strane izdvojio Jaka Blažič sa isto toliko poena.

Domaći košarkaši su katastrofalno otvorili utakmicu, pošto u uvodna četiri minuta nisu postigli niti jedan poen, pa su gosti vodili 13:0.

Prednost Ulma je konstantno rasla, a do kraja prvog kvartala su imali +17, dok su košarkaši Cedevita Olimpije postigli svega 12 poena, a u strijelce su se upisali samo Melvin Edžam, Edo Murić i Jaka Blažič

Druga četvrtina je rezultatski bila izjednačena. Džejkob Pulen je postigao prve poene za Cedevita Olimpiju na otvaranju, a kasnije su košarkaši Ulma došli do +21 poenima Džerona Blosomgejma.

Međutim, uspjeli su domaći da se pred kraj prvog poluvremena vrate na istu razliku kao na kraju prvog kvartala, pa su Blažiča sa linije slobodnih bacanja ponovo ”prišli” na -17 (48:31).

U drugom poluvremenu kao da su se uloge obrnule. Cedevita Olimpija je zaigrala odlično, dok je nivo igre gostiju u potpunosti opao. Za sedam uvodnih minuta treće dionice su im dozvolili svega tri poena, a poenterski su bili veoma učinkoviti.

Pred odlučujuću dionicu su domaći imali totalno okrenuli meč i povela sa tri razlike (62:59), pa smo ušli u veoma neizvjesnu završnicu meča.

Imala je Cedevita Olimpija prednost od osam poena u posljednjem kvartalu, ali su gosti uspjeli do kraja da stignu prednost. Pulen je napravio prekršaj u posljednjoj sekundi.

Tomaš Klepejš je imao priliku da sa linije slobodnih bacanja donese pobjedu Ulmu, ali je iskoristio samo jedno, te se otišlo u produžetke.

Poenima Semaja Kristona Ulm je na minut i po do kraja otišao na +6, ali je već u narednom napadu Pulen trojkom vratio na -3. Kriston je ponovo pogodio u sljedećem napadu, ali je još jednom raspoloženi Pulen odgovorio trojkom, pa je rezultat bio 81:80 za Ulm.

Klepejš je u završnici faulirao Zeka Ogusta, koji je mogao donijeti pobjedu Cedevita Olimpiji, ali je i on ovoga puta pogodio samo jedno slobodno bacanje, te se otišlo u još jedan produžetak (81:81).

U drugom produžetku domaća ekipa nije imala snage da prevagne meč u svoju korist, a Klepejš je u posljednjim sekundama čak dva puta išao na liniju slobodnih bacanja, te je time postavio konačan rezultat 101:96.

Obe ekipe nakon prva četiri kola imaju polovičan učinak. U narednom kolu Cedevita Olimpija će gostovati u Podgorici protiv Budućnosti, dok će Ulm dočekati Promiteas na domaćem terenu.

CEDEVITA OLIMPIJA – ULM 96:101 (12:29, 19:19, 31:11, 9:12, 10:10, 15:20)

Cedevita Olimpija: Pulen 20, Edžam 10, Kin 0, Murić 21, Ogust 12, Blažič 26, Hodžić 5, Dimec 2, Radovanović 0, Karmajkl 0, Rupnik 0

Ulm: Kriston 24, Felisio 13, Blosomgejm 26, Genter 3, Rataž 0, Brecel 1, Herkenhof 4, Klepejš 14, Jalov 10, Žugić 6