Cedevita Olimpija preko Burga došla do druge pobjede u Evrokupu, Murić nezaustavljiv

U okviru drugog kola Evrokupa, košarkaši Cedevita Olimpije su na domaćem parketu savladali Burg rezultatom 91:79, Andora je bila bolja od Tranta, Metropolitan Slask, Virtus Bolonja Ulm

Košarkaši Cedevita Olimpije su na domaćem parketu u okviru grupe B igrali protiv Burga. Cedevita je otvorila meč poenima Marka Radovanovića, a nakon toga su košarkaši Burga pokazali bolju igru.

Kod gostujuće ekipe je Pijer Pelos bio nezaustavljiv. On je od uvodnih 12 poena za Burg postigao čak 8, a gosti su imali u jednom momentu i prednost od 10 poena.

Ipak, na minut do kraja prve dionice je Edo Murić donio preokret domaćem timu, nakon što je pogodio za tri, a potom i za dva poena, a do kraja je rezultat glasio 26:25 za Cedevitu.

Tokom druge četvrtine su i jedni i drugi u određenim momentima imali prednost. Poenima Hejdena Daltona Burg je došao do +6, a nakon toga je krenula serija od 11 poena domaćih koji su poveli sa 41:36 trojkom Džejkoba Pulena

U nastavku smo gledali izjednačenu utakmicu, a na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću gostiju (49:48).

Poslije velike pauze Cedevita je zaigrala mnogo konkretnije, pa su do kraja trećeg kvartala imali prednost od 7 poena (72:65), a najviše zahvaljujući veoma raspoloženim Markusu Kinu i Muriću, koji je blistali do kraja meča.

Zaigrali su domaći u istom ritmu i u posljednjoj četvrtini, te su slavili na kraju rezultaom 91:79 i time došli do druge pobjede iz isto toliko utakmica, koliko u istoj grupi ima i Budućnost koja je ranije savladala Valensiju.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Murić sa 21 poenom, dok je u ekipi Burga isto toliko postigao Pelos. Naredni meč Cedevita Olimpija igra protiv Bursaspora u gostima, dok će Burg na domaćem terenu dočekati Promiteas.

Virtus Bolonja je u posljednjem meču grupe B bila sigurna na domaćem terenu protiv Ulma. Iako su sredinom druge četvrtine imali zaostatak od 10 poena, do kraja utakmice su ipak uspjeli da okrenu i na kraju slave rezultatom 87:76.

Najefikasniji u ekipi Virtusa je bio Mam Žaite sa 20 poena, dok je kod Ulma Semaj Kriston ubacio 14 poena. Naredni meč Virtus igra u gostima protiv Budućnosti, dok će Ulm na domaćem terenu dočekati Veneciju.

Andora je na domaćem terenu savladala ekipu Trenta u okviru grupe A, u kojoj je i Partizan na domaćem terenu savladao Turk Telekom

Košarkaši Andore su bili ubjedljivi od samog početka meča. Već su oni nakon prve četvrtine imali +11 (12:10), a do kraja poluvremena ta prednost je narasla na 16 poena (46:30).

U trećoj dionici su se gosti ”probudili”, u jednom momentu su prišli na svega +2 trojkom Dešonta Bredforda, ali je onda domaći tim ponovo ”dao gas”, te je pred početak odlučujuće četvrtine imao +8 (62:54).

Iako se činilo na osnovu trećeg kvartala da bi košarkaši Trenta mogli ozbiljno zaprijetiti domaćem timu, ipak se ispostavilo da nisu imali dovoljno snage da meč preokrenu u svoju korist. Na kraju je rezultat glasio 85:73 u korist Andore, čime su domaći došli do prve pobjede u Evrokupu.

Najefikasniji kod domaćih je bio Amin Nua sa 20 poena, dok se Džordan Karolajn istakao u ekipi Trenta. Naredni meč Andora igra protiv Hamburga u gostima, dok će Trento dočekati Lietkabelis na domaćem parketu.

U posljednjem meču grupe A Metropolitan je slavio u uzbudljivoj završnici protiv Slaska rezultatom 86:83. Kod domaćih je Vil Kamings pogodio 17 poena, dok je Karem Kanter upisao 18 poena kod gostiju.

Naredno kolo Metropolitan dočekuje Lokomotivu iz Kubanja, dok će Slasks na gostujućem terenu odmjeriti snage sa Turk Telekomom.