Cedevita Olimpija se vratila sa -19, ali ipak izgubila od Venecije

Košarkaši Venecije savladali su na domaćem terenu ekipu Cedevita Olimpije sa 77:70 u sedmom kolu Evrokupa, a najefikasniji na meču bio je Mičel Vat sa 17 poena.

Na samom starti se igralo koš za koš, da bi Alen Omić svojim poenima odveo goste na 11:5. Tarik Filip je primakao domaći tim na 14:12, onda je Ostin Dej poentirao za preokret od 16:15, da bi prva četvrtina završila rezulatom 21:17.

Martinas Ehodas je povećao vođstvo Venecije na 26:17, a ubrzo je na semaforu pisali 29:19. Omić je održavao Cedevita Olimpiju u životu (31:23), no Stefano Tonut je sve to povećao na 38:23. Poenima Mičela Vata domaći tim je otišao na ogromnih +19 (42:23), a gosti su do kraja prvog poluvremena samo smanjili na 45:28.

Omić je i u drugom poluvremenu bio pokretač gostiju iz Ljubljane pa je smanjio zaostatak na 47:32. Kasnije je Vat pogodio za 51:34, a onda se razigrao Edo Murić i smanjio je na 53:42, pa i Zek August na 53:47. Do pred ulazak u posljednjih deset minuta Melvin Edžim i Džejkob Pulen su primakli Cedevita Olimpiju na 55:52.

Marko Radovanović je izjednačio na 57:57, no Venecija se brzo odvojila na 64:59. Tonut je brzo odveo domaćina na 71:61 i do kraja su igrači italijanskog tima lako sačuvali prednost te su trijumfovali sa 77:70.

U narednom kolu Cedevita Olimpija gostuje Veneciji, a Venecija Promiteasu.

VENECIJA – CEDEVITA OLIMPIJA 77:70 (21:17, 24:11, 10:24, 22:18)

Venecija: Bramos, Tonut 16, Daje 10, De Nikolao 5, Sanders 2, Filip 2, Ehodas 6, Macola 3, Bruks, Vitali 16, Vat 17

Cedevita Olimpija: Pulen 14, Ferel 9, Edžim 7, Murić 12, August 8, Blažič 10, Hodžić, Omić 8, Radovanović 2