Cedevita Olimpija stigla na korak od titule u Sloveniji

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su ekipu Krke sa 75:64 (16:14, 20:13, 17:18, 22:19) u drugom meču finalne serije prvenstva Slovenije.

Nakon što je u prvom meču Cedevita Olimpija deklasirala Krku sa 97:45, sada su ostvarili još jednu pobjedu, ovaj put sa dosta manjom razlikom. Gosti su prvu veću prednost imali kod rezultata 13:6, da bi se Krka do kraja četvrtine približila na -2 (16:14). Zatim je Krka preokrenula na 22:18, no kod rezultata 26:26 gosti su napravili seriju 10:1 (36:27).

Nisu uspjevali gosti da se odvoje na dvocifrenu razliku, već su domaći povremenu prilazili i na -2 (45:43), no u posljednjih deset minuta se ušlo sa 53:45. Sredinom četvrte četvrtine Cedevita Olimpija je povela sa 66:56, a na kraju su slavili sa 75:64.

Najefikasniji na meču bio je Mikael Hopkins sa 18 poena, a Nejc Barič je na drugoj strani dao 15 poena. Naredni meč je na programu 30. maja.