U sklopu četvrtog kola top16 faze Evrokupa, Cedevita Olimpija je kao gost pobijedila Burg sa 77:64, Nanter je na svom terenu bio bolji od Unikahe sa 80:74, a Gran Kanarija je u španskom derbiju savladala domaću Andoru rezultatom 79:74.

Cedevita Olimpija je na krilima odličnog drugog poluvremena stigla do pobjede.

Izabranici Jurice Golemca su bolje ušli u meč i prvu četvrtinu su u svoju korist riješili sa 28:21. Ipak, francuski predstavnik se oporavio u drugoj dionici i na veliki odmor se otišlo sa 41:39 za njih.

Gosti su se potom vratili na nivo igre iz prvih deset minuta i Burg do kraja nije imao nikakve šanse. Prednost Ljubljančana je konstantno rasla, a njihovi protivnici nisu uspjeli pronaći put do povratka i konačan ishod je glasio 77:64.

Kod pobjednika, najefikasniji su Rajan Braun i Jaka Blažič sa po 15, a na drugoj strani su se istakli Luka Ašćerić i Maksim Korbi sa po 11 poena.

Cedevita Olimpija, Cedevita Olimpija u drugih 20 minuta slomila Burg, pobjede još upisali Nanter i Gran Kanarija

Kao i Cedevita Olimpija, i Nanter je odigrao sjajnu prvu četvrtinu i drugo poluvrijeme.

Francuski predstavnik je nakon deset minuta igre protiv Unikahe imao prednost od +13 (26:13), ali potom je ekipa iz Malage zaigrala mnogo konkretnije i na veliki odmor se otišlo sa 42:36 za njih. Nanter je zatim ponovo došao do daha, te su treći i četvrti kvartal pripali njima, a konačan rezultat je glasio 80:74.

Kod večeras uspješnijeg tima, najbolji košgeterski učinak je imao Alfa Kaba sa 21 poenom, a kod Unikahe se istakao Janik Nzosa sa 13.

Gran Kanarija se u španskom derbiju bolje snašla od domaće Andore.

Gosti su od samog početka igrali dobru odbranu i bili konkretniji, nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 42:35 za njih, a u finalni kvartal se ušlo sa 62:47. Andora se tada probudila, ali bilo je prekasno za potpuni povratak i konačan rezultat je glasio 79:74.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džon Šurna sa 21 poenom, a na drugoj strani je prednjačio Klevin Hana sa 20.