Košarkaši Cedevita Olimpije deklasirali su ekipu Krke sa 88:56 (18:15, 26:12, 27:9, 17:20) u prvom kolu ABA lige.

Krka je bolje krenula u meč i poenima Jurija Macure su poveli sa 10:3, ipak kod rezultata 12:5 krenula je serija domaćina od 7:0, a Džejkob Pulen je donio izjednačenje od 12:12. Kasnije je isti igrač preokrenuo na 16:15, a Edo Murić je pogodio za 18:15.

Seriju domaćih igrača od 15:0 (27:15) produžio je Murić i već se tada moglo vidjeti u kom će pravcu ovaj meč ići. Kratko je Luka Lapornik smanjio na 27:20, da bi ubrzo Jaka Blažič donio velikih +15 (40:25), a na poluvremenu je bilo 44:27.

Potpuni raspad košarkaša Krke uslijedio je u trećoj četvrtini gdje su postigli samo devet poena, a Cedevita Olimpija je s druge strane dala 27 poena i u posljednjih deset minuta je ušla sa 71:36.

Uspjeli su četvrtoj četvrtini igrači Krke minimalno da ublaže rezulta i pređu bar cifru od 50 postignutih poena, a i domaćin je smanjio sa pristikom kada je bilo jasno da će ostvariti ubjedljivu pobjedu, koja je na kraju glasila 88:56.

Najefikasniji na meču bio je Markus Kin sa 17 poena, Zek August je imao dva manje, a Džejkob Pulen je postigao 12 poena. Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Temple Gibs sa deset poena.