Cedevita Olimpija ubjedljiva protiv Bursapora

Košarkaši Cedevita Olimpije večeras su u gostima savladali Bursapor rezultatom 97:80 (33:21, 19:22, 27:23, 18:14), u sedmom kolu Evrokupa.

Cedevita Olimpija je po drugi put ove sezone savladala turskog predstavnika. Gosti su krenuli po novi trijumf odmah na startu meča. Poveli su već na startu sa tri poena, a do kraja prvog kvartala imali su prednost od 12 poena. I u nastavku košarkaši Cedevita Olimpije su nastavili da povećavaju vođstvo, a nakon jedne minute gosti su imali prednost od 17 poena. Do kraja druge četvrtine domaći su uspjeli da smanje serijom od četiri vezana poena na minus sedam.

Gosti kasnije nisu dozvolili da ih protivnik stigne i rezultatski ugrozi. Raspoložnu Cedevita Olimpiju u drugom poluvremenu predvodili su fantastični Jaka Blažić, Rion Braun i Džarod Braun koji su postigli na kraju dvocifren broj poena. Ekipa iz Ljubljane je bila dominatna posebno u skokovima u napadu gdje su imali čak 12 više.

TERRII

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Jaka Blažić sa postignutih 25 poena, dok je na drugoj strani Peri Džouns imao dva poena manje.

U narednom kolu Cedevita Olimpija gostuje kod Gran Kanarije, dok Burasport kod Nantera.