Cedevita Olimpija uz preokret u Novom Mestu nastavila seriju i put ka plej-ofu

Cedevita Olimpija je u okviru 14. kola ABA lige u Novom Mestu pobijedila Krku rezultatom  (23:35, 27:22, 23:15, 22:16).

Početak meča počeo je izjednačeno, a onda pred kraj prve dionice domaći serijom 10:3 koja je počela trojkom Nejca Bariča, a završila isto tako od strane Roka Stipčevića dolaze do prve osjetnije prednosti (21:18). Ni nakon tajm-auta Cedevita Olimpija nije se “probudila” pa je Roderik Kamfor do kraja četvrtine prednost povećao na dvocifrenu (35:23).

Dugo vremena u drugoj četvrtini Krka je održavala prednost i nakon pet minuta u drugoj dionici poslije poena Kamfora gosti su ponovo morali da reaguju tajm-autom (49:34). Ipak, do kraja poluvremena Jaka Blažić i Kendrik Peri su ublažili i na odmoru je rezultat bio 57:50.

krka

Brzo su u drugom poluvremenu gosti stigli do potpunog rezultatskog egala nakon zakucavanja Mikaela Hopkinsa (63:63). Neko vrijeme je Krka održavala prednost od jednog posjeda, ali onda je Žiga Dimec potpuno prebacio rezultatsku klackalicu na stranu Cedevita Olimpije (70:67), da bi pred posljednjih deset minuta rezultat bio 73:72.

Četvrta četvrtina protekla je uglavnom u igri koš za koš. Bitne poene sa linije za tri poena za Cedevitu Olimpiju pogodio je Peri (86:83) tri minute prije kraja. Pitanje pobjednika odlučilo se 40 sekundi prije kraja kada je Kamfor zaradio tehničku grešku i poklonio Cedeviti Olimpiji slobodno bacanje i napad nakon kojeg je rezultat bio 95:88 kako je i završilo.

Najefikasniji u pobjedi Cedevita Olimpije je bio Jaka Blažić sa 19 poena, dok je na drugoj strani Roderik Kamfor ubacio 22.

U sljedećem kolu Cedevita igra protiv FMP-a, dok će Krka u goste Mornaru.