U okviru sedmog kola ABA lige, Cibona je na svom parketu savladala Krku sa 90:52. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Roko Prkačin sa 14, a pratili su ga Toni Nakić i Nejtan Rivers sa po 14 postignutih poena.

Nakon sedam odigranih utakmica, Zagrepčani su stigli do svog četvrtog trijumfa, a tim iz Novog Mesta do četvrtog poraza.

Kao što rezultat i pokazuje, ni u jednom momentu nije bilo nikakve neizvjesnosti i domaćini su veoma lagano zabilježili pobjedu.

Cibona, Cibona demolirala Krku na svom parketu

Amar Gegić i Antonio Vranković su doveli Cibonu do početne prednosti od 3:0, a na 3:2 je smanjio Juri Macura, međutim od tog momenta, na parketu je postojao samo jedan tim.

Zagrepčani su uspostavili apsolutnu dominaciju i na prvu pauzu su otišli sa 28:14, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 52:28 u njihovu korist.

Drugih 20 minuta nije donijelo nikakve promjene, domaćini su nastavili u snažnom tempu, a Krka to nije mogla ispratiti i konačan ishod meča je glasio 90:52.

U narednom kolu ABA lige, Cibona će putovati u Čačak na megdan Borcu, a će takođe igrati kao gost protiv Splita.

CIBONA – KRKA 90:52 (28:14, 24:14, 18:13, 20:11)

Cibona: Radovčić 9, Vranković 10, Mustapić 4, Prkačin 14, Gegić 8, Vildoza 4, Majcunić 0, Gnjidić 10, Branković 4, Drežnjak 5, Rivers 11, Nakić 11

Krka: Arapović 5, Frenč 4, Gibs 15, Stipčević 9, Medved 2, Kosi 5, Stipaničev 3, Škedelj 3, Lapornik 0, Macura 6, Klobučar 0

Sudije: Nikolić, Obrknežević, Pecelj