Ciboni nakon neizvjesne završnice pripao hrvatski derbi u ABA ligi

U okviru 25. kola ABA lige, Cibona je na svom terenu savladala Zadar sa 77:75 (17:23, 16:13, 20:29, 24:10).

Gosti su nešto bolje otvorili meč i igrali su bolje tokom cijele prve četvrtine, koja se završila sa 23:17 u njihovu korist. Drugi kvartal je protekao u mnogo boljoj odbrani Cibone, koja je protivniku dozvolila da postigne samo 13 poena.

Ipak, ni izabranici Vladimira Jovanovića nisu briljirali u ofanzivni, tako da nisu došli do preokreta, pa se na veliki odmor otišlo sa 36:33 za goste.

Zadar je ponovo ušao u mnogo bolji ritam u finišu trećeg perioda, što im je pomoglo da u posljednjh deset minuta uđu sa +12 (65:53). Činilo se da je momentum potpuno na njihovoj strani, ali “Vukovi s Tuškanca” su se još jednom razbudili i postepeno topili prednost protivnika, da bi meč na kraju ušao u izuzetno neizvjesnu završnicu.

Na oko pola minuta do kraja, gosti su imali prednost od 75:74. Mateo Drežnjak je prodorom pokušao donijeti vođstvo Ciboni, promašio je, ali na pravom mjestu je bio mladi Roko Prkačin, koji je odlično skočio i zakucao za 76:75. Dominik Mavra je promašio na drugoj strani i tu je bio kraj, a konačan ishod je glasio 77:75.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ivan Novačić sa 23, dok se na drugoj strani istakao Džastin Karter sa 16 poena.