U okviru 13. kola hrvatske Premijer lige, košarkaši Cibone su u dvorani ”Dražen Petrović” savladali Split rezultatom 82:60. Dominirao je u pobjedničkom timu reprezentativac BiH Amar Gegić sa 20 poena, dok se kod Splićana istakao Toni Perković sa 14 postignutih poena.

Time su košarkaši Cibone prekinuli niz od 10 uzastopnih mečeva u kojima nisu došli do pobjede u međusobnim duelima protiv ekipe Splita.

Roko Prkačin je poenima za Cibonu otvorio ovaj susret, a u nastavku su gosti iz Splita preko Lovre Runjića došli do izjednačenja. Nedugo nakon toga je i Nejc Barič pogodio trojku za Splićane, a izjednačio je reprezentativac BiH Amar Gegić

Košarkaši Splita su preko Darka Baje u nastavku još jednom došli do prednosti, a onda je uslijedila dominacija domaćeg tima, koji su došli do +6 na nešto manje od tri minuta do kraja prve dionice.

Ipak, nisu se ni gosti predavali, pa su serijom od osam uzastopnih poena ipak došli do prednosti pred početak druge četvrtine (19:17).

Držali su se oni u meču do sredine druge dionice, a onda je krenuo apsolutni pad u igri. Pred sam kraj prvog poluvremena, košarkaši Cibone su zaigrali mnogo konkretnije i agresivnije, .

U nastavku utakmice je na parketu postojala samo jedna ekipa, te su na kraju košarkaši Cibone ubjedljivo slavili rezultatom 82:60, a pobjedi je najviše doprinio upravo Gegić.

Pored Gegića, u ekipi Cibone se istakao i Prkačin sa 18 poena i osam skokova, dok ih je pratio i Mateo Drežnjak sa 15 poena. Kod Splita je, mimo Tonija Perkovića, zapaženu rolu odigrao i Bajo sa 12 poena, dok je reprezentativac BiH Sani Čampara ubacio sedam poena, uz tri skoka i tri asistencije.

U narednom kolu ekipa Cibone će gostovati Gorici, dok će Split dočekati Firnir na domaćem parketu.

CIBONA – SPLIT 82:60 (17:19, 17:9, 23:15, 25:17)

Cibona: Prkačin 18, Gegić 20, Gnjidić 7, Branković 12, Drežnjak 15, Radovčić 0, Vranković 0, Mustapić 1, Majcunić 0, Rivers 4, Nakić 5

Split: Runjić 11, Vuko 2, Bajo 12, Kovačevič 4, Barič 3, Perković 14, Kedžo 2, Žganec 5, Čampara 7, Perkušić 0