Crna Gora bronzana na Evropskom prvenstvu

0

Rukometašice Crne Gore osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Ljubljani.

One su u “Stožicama” savladale selekciju Francuske rezultatom 27:25. Nakon prvih 30 minuta Crnogorke su u finišu preokretom došle do vođstva od 13:12, a nakon regularnog dijela igre bilo je izjednačeno (22:22), pa se otišlo u produžetke.

Izabranice Bojane Popović su ipak u dodatnih pet minuta pokazale veću dozu koncentracije i na kraju došli do zasluženog slavlja.

Najefikasnije u Crnoj Gori su bile Đurđina Jauković i Jovanka Radičević sa po šest pogodaka. Podsjećamo, Radičević je u posljednjem nastupu u dresu reprezentacije stigla do medalje. Po četiri pogotka postigle su Matea Pletikosić i Itana Grbić.

Sa druge strane su se istakle Estel Nze Minko i Lusi Granije sa po četiri postignuta gola.