U trećoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u košarci, Crna Gora je pobijedila Njemačku sa 80:74 (18:24, 20:15, 21:16, 21:19).

Crna Gora je dobro počela utakmicu, trojke na početku su pogodili Nemanja Vranješ i Marko Simonović, ali Njemačka se brzo vratila i odgovorila preko Andreasa Obsta, koji je sam povezao dva ubačaja van linije 6,75m. Izabranici Henrika Redla su nastavili sa boljom igrom i na prvi odmor se otišlo njihovom prednošću od +6 (24:18). “Đetići” su dodali gas u drugoj četvrtini, koju su u svoju korist riješili rezultatom 20:15, pa je poslije prvih 20 minuta rezultat glasio 39:38 za Njemačku.

Crna Gora, Crna Gora preko Njemačke do drugog trijumfa u kvalifikacijama za Eurobasket

Treći kvartal je protekao u nešto boljoj igri Crne Gore, koja je bila efikasnija i dobila ga sa 21:16, pa se u četvrtu četvrtinu ušlo sa 59:55 za izabranike Boška Radovića. Posljednji period je takođe bio neizvjestan, ali Radovićeva ekipa se bolje snašla i došla do pobjede. Konačan rezultat je glasio 80:74.

U pobjedničkom taboru, najefikasniji je bio Džastin Kobs sa 20, a kod Njemačke se istakao Robin Benzing sa 21 poenom.