Vaterpolo reprezentacija Crne Gore trijumfovala je protiv selekcije Kazahstana sa 19:12 u četvrtom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Nakon pobjede nad Australijom i poraza od Španije i Hrvatske vaterpolisti Vladimira Gojkovića bili su bolji od ekipe Kazahstana. Aleksandar Ivović je svojim golovima donio prednost svom timu od 4:1, a prva četvrtina završena je rezultatom 5:2. Draško Brguljan je kasnije povećao na 7:3, no prišao je Kazahstan na 7:5, ali se Crna Gora odvojila i na poluvremenu je vodila sa 11:6. U trećem periodu Uroš Čučković je povećao razliku na 13:6, a pred posljednjih osam minuta bilo je 14:9.

Bez većih problema selekcija Crne Gore je održala prednost i sa 19:12 ostvarila pobjedu, a najefikasniji na meču sa po četiri gola bili su Aleksandar Ivović i Draško Brguljan, dok se na drugoj strani izdvojio Mikajl Rudaj sa tri gola.