U okviru šestog kola ABA lige, Budućnost je na svom parketu savladala Mornar sa 85:69. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Marko Jagodić Kuridža sa 17, a pratio ga je Edin Atić sa 12 postignutih poena.

Nakon šest odigranih utakmica, Podgoričanima je ovo peti trijumf, dok Barani i dalje ne znaju za pobjedu.

Prvo poluvrijeme je bilo gotovo potpuno izjednačeno, a Budućnost se odlijepila u drugih 20 minuta i tako stigla do slavlja.

Budućnost, Crnogorski derbi pripao Budućnosti

Edin Atić je otvorio susret trojkom za domaćine, a na drugoj strani mu je odgovorio Kori Dejvis, koji je svojom dobrom igrom vodio Barane do vođstva. Ni jedni ni drugi nisu bili raspoloženi u prvoj četvrtini, a na njenom isteku, na semaforu je stajao neriješen rezultat, 18:18.

Budućnost je bila za nijansu konkretnija u nastavku, a Vili Rid je svojim poenima postavio rezultat kojim se otišlo na veliki odmor, 38:36 u korist izabranika Aleksandra Džikića.

Atić je i treći period otvorio svojom uspješnom realizacijom, a Podgoričani su pronašli željenu napadačku igru, te su u finalni kvartal ušli sa +10 (64:54).

U nastavku, uspjeli su održati i dodatno povećati prednost, dok Barani nisu imali rješenja ni snage za priključak, pa je konačan ishod glasio 85:69 za domaći sastav.

U narednom kolu, Budućnost će igrati protiv Mege u gostima, a Mornar na svom parketu dočekuje Igokeu.

BUDUĆNOST – MORNAR 85:69 (18:18, 20:18, 26:18, 21:15)

Budućnost: Kobs 11, Atić 12, Micov 0, Sili 10, Nikolić 5, Jagodić Kuridža 17, Drobnjak 10, Vajli 2, Popović 10, Rid 8

Mornar: Luis 10, Mićović 3, Dejvis 12, Jeremić 6, Šehović 0, Smit 11, Gordić 6, Rakočević 8, Lazić 6, Miković 3, Mozli 4

Sudije: Pukl, Boldhauzer, Špendl