Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostujućem parketu ekipu Krke rezultatom 98:57 (24:9, 31:13, 20:19, 23:16) u okviru 18. kola zaostale utakmice ABA lige.

Gostujući košarkaši ušli su furiozno u ovu utakmicu imajući u vidu da im trebaju dvije pobjede u isto toliko preostalih mečeva u regularnom dijelu ABA lige da bi zauzeli prvo mjesto pred plej-of. Već sredinom prve četvrtine bilo je +10 za Zvezdu polaganjem Dejana Davidovca (16:6). Uslijedio je tajm-aut domaćih, ali to ništa nije promjenilo i četvrtina se završila rezultatom 24:9.

Marko Simonović
na startu drugog kvartala ubacio je dvije uzastopne trojke, dok je na drugoj strani jednu ubacio Nejc Barič (30:12). Poenima Duopa Rita razlika je skočila na vrtoglavih +31 za samo 17 minuta igre u ovoj utakmici (45:14). Za kraj prvog poluvremena uz zvuk sirene precizan izvan linije, 6,75m bio je Rok Stipčević (55:22).

I u drugom poluvremenu nastavilo se istim ritmom i dominacijom gostiju. Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić odlučio je odmoriti svoje ključne igrače za naredne mečeve imajući u obzir da je u ovom meču bilo jasno pitanje pobjednika. Treća četvrtina završena je preciznim šutevima sa linije za slobodna bacanja Simonovića (75:41).

Posljednja četvrtina počela je trojkom Alekse Uskokovića (78:41). Najveću razliku na utakmici od +43 napravio je preciznim šutem za tri Rit (89:46). Na kraju konačni rezultat bio je 98:57 i ovom pobjedom Zvezda je na korak od prvog mjesta regularnog dijela ABA lige.

Najefikasniji na ovom meču bio je Simonović sa 15 poena, dok je Rit ubacio 13 poena. Narednu utakmicu Krka igra protiv ekipe FMP-a, dok Zvezda ide u goste Zadru.