U okviru sedmog kola ABA lige, Crvena zvezda je kao gost savladala Zadar sa 83:73. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Nejt Volters i Ognjen Kuzmić sa po 14, a pratio ih je Nikola Kalinić sa 13 postignutih poena.

Nakon sedam odigranih susreta, Beograđani su stigli do šestog trijumfa, dok su njihovi večerašnji protivnici zabilježili šesti poraz.

Hrvatski predstavnik je bio ravnopravan u prvih deset minuta, kada je pokazao zube favorizovanom protivniku. Sa dobrom igrom su nastavili i u jednom dijelu druge dionice, međutim crveno-bijeli su kasnije preuzeli kontrolu i sjajnom trećom četvrtinom stvorili nedostižnu prednost.

Zvezda, Crvena zvezda sjajnom serijom u trećoj dionici slomila otpor Zadra i osvojila cijeli plijen

Izabranici Dejana Radonjića su bolje otvorili duel i kada je Ognjen Kuzmić na polovini perioda bio precizan, na semaforu je stajalo 12:4 za goste. Kako je vrijeme odmicalo, Zadrani su se postepeno budili i na krilima Džastina Kartera i Domagoja Vukovića uhvatili priključak te se na prvu pauzu otišlo neriješenim rezultatom, 18:18.

Dario Drežnjak i Dominik Mavra su doveli domaćine do prednosti od 23:20, ali Beograđani su potom zaigrali bolje i preko Luke Mitrovića, Branka Lazića i Nejta Voltersa preokrenuli na 28:23. U nastavku, i jedni i drugi su imali uspone i padove u igri i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 43:37 za Zvezdu.

Treća dionica je u potpunosti pripala crveno-bijelima. Nikola Kalinić je trojkom započeo sjajnu šutersku seriju, koja se nastavila pogocima Voltersa, Ognjena Dobrića i Kuzmića. Gosti su ušli u odličan napadački ritam, a kada je Ostin Holins pred ulazak u posljednjih 120 sekundi perioda pogodio trojku za 66:48, bilo je jasno da će povratak za domaćine biti izuzetno teška misija.

U finalni kvartal se ušlo sa 68:52, a Zadar je u nastavku par puta uspio zaprijetiti, ali nisu imali snage da uhvate potpuni priključak i konačan rezultat je glasio 83:73.

U narednom kolu, Crvena zvezda će kao domaćin igrati u derbiju protiv Partizana, a Zadar ide u Podgoricu na megdan Budućnosti.

ZADAR – CRVENA ZVEZDA 73:83 (18:18, 19:25, 15:25, 21:15)

Zadar: Karter 14, Marčinković 5, Jordano 9, Brala 5, Vuković 14, Bursać 6, Buljan 0, Drežnjak 3, Mavra 10, Luković 7

Crvena zvezda: Lazarević 4, Volters 14, Uskoković 0, Davidovac 3, Mitrović 11, Lazić 6, Kalinić 13, Dobrić 5, Holins 10, Simonović 3, Kuzmić 14

Sudije: Dragojević, Juras, Terlević