Košarkaši Crvene zvezde savladali su u zaostalom meču 19. kola Evrolige ekipu Fenerbahčea sa 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9).

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i poenima Dejana Davidovca, Ostina Holinsa i Nikole Kalinića povela je sa 7:0. Kasnije je Ognjen Kuzmić povećao prednost na 12:4, ali se zatim Fenerbahče približio trojkom Marka Gudurića na 13:9. Nakon toga se igralo koš za koš, da bi u samoj završnici prvo Branko Lazić dao trojku za 20:16, ali je na kraju Šemus Hazer poentirao za 20:18.

Opet je domaći tim bolje otvorio narednu četvrtinu i preko Lazića je poveo sa 26:18, da bi tada Gudurić postigao trojku iz nevjerovatne situacije za 26:21. Luka Mitrović je nakon toga odveo Crvenu zvezdu na 31:21, ipak Devin Buker je brzo vratio goste na 31:28. Prišao je kasnije Fenerbahče na 34:33, ali je Ognjen Dobrić na samom kraju prvog poluvremena pogodio trojku za 41:37.

Odmah su na početku drugog poluvremena gosti izjednačili na 41:41, pa su Kuzmić i Kalinić odvojili domaćina na 48:43. Ubrzo kasnije Buker je preokrenuo na 49:48, da bi Nando de Kolo dao trojku za 56:53. Dobrić je uzvratio istom mjerom za -1 (58:57), a u posljednji period se otišlo s rezultatom 60:59.

Na startu četvrte četvrtine Lazić i Nikola Ivanović su pokrenuli Crvenu zvezdu serijom od 6:0 (65:60). Davidovac je poslije dao trojku za 68:63, no odmah je Ismet Akpinar uzvratio istom mjerom za 68:66. Na kraju je Kalinić povezao četiri poena, a Nejt Volters je poentirao za 74:69, što je bio i konačan rezultat meča.

Najefikasnij na utakmici bio je Danilo Bartel sa 15 poena, Marko Gudurić je imao jedan manje, a kod pobjednika Nikola Kalinić je imao 11 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda igra sa Baskonijom, a Fenerbahče gostuje Efesu.