U okviru 29. kola Evrolige, Milano je kao gost pobijedio CSKA sa 84:76 (30:10, 17:24, 23:21, 14:21).

Izabranici Etorea Mesina su bolje otvorili meč, Zek Ledej i Kajl Hajns su ih doveli do početne prednosti od 5:0, a domaćini su prve poene postigli tek nakon nešto više od dva i po minuta. Milano je u potpunosti preuzeo kontrolu, razigrao se Kevin Panter, a potom i Šavon Šilds, te je italijanski predstavnik furiozno završio prvu dionicu sa čak +20 (30:10).

“Armejci” su se uspjeli razbuditi u nastavku. Majk Džejms je započeo drugu dionicu sa sopstvenom serijom od 6:0, te tako najavio nešto konkretniju igru domaćina. Toko Šengelija je na tri i po minuta do kraja smanjio na jednocifren zaostatak (37:29), ali gosti su uspjeli odbiti ovaj nalet i ponovo zaigrati nešto konkretnije, pa se na veliki odmor otišlo sa 47:34 u njihovu korist.

Panter, CSKA bez oporavka od furiozne prve četvrtine Milana, Panter nosio svoj tim do pobjede

Džoel Bolomboj i Nikita Kurbanov su nakon 90 sekundi igre u trećoj dionici smanjili na 49:41, a Šengelija je nešto kasnije pogodio za 50:43 i činilo se da je momentum na strani ruskog predstavnika. Ipak, ekipa iz “Grada mode” je ponovo dodala gas i zaustavila još jednu seriju protivnika. Vladimir Micov ih je doveo na 52:43, ispratio ga je Serhio Rodrigez i nakon 30 minuta igre je na semaforu stajalo 70:55.

Odlučujući kvartal je protekao u pokušajima CSKA da uhvati priključak, međutim to se nije dogodilo, iako su domaćini u nekoliko navrata uspjeli zaprijetiti. Ispostavilo se da je zaliha koju je Milano stvorio u prvom dijelu igre bila dovoljna i konačan ishod je glasio 84:76.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Panter sa 32 poena, dok je na drugoj strani Džejms postigao 21.